Εμφάνιση αποτελεσμάτων σε εξέλιξη 1 έως 6 από 6
  1. #1

    Εγγραφή
    Jul 2011
    Περιοχή
    SOUDA,RETHIMNON,PIREAUS
    Μηνύματα
    2.057

    ΜΥΡΙΔΙΩΤΙΣΣΑ (1929)

    ΜΥΡΤΙΔΙΩΤΙΣΣΑ

    ΑΓΟΡΑΣΤΗΚΕ ΤΟ 1958 ΑΠΟ ΤΗ ΛΑΚΩΝΙΚΗ ΑΚΤΟΠΛΟΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΕΙΚΟΣΑΕΤΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΞΥΠΗΡΕΤΟΥΣΕ ΤΗΝ ΑΓΟΝΗ ΠΕΛΟΠΟΝΗΣΟΥ

    ΤΟ ΜΥΡΤΙΔΙΩΤΙΣΣΑ
    Η ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΔΡΟ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟΥ ΠΡΑΚΤΟΡΕΙΟΥ

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giorgos pl : 28-05-2012 στις 02:41 AM

  2. #2

    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Ν.Σμύρνη-Αθήνα
    Μηνύματα
    2.419
    Πριν να αγορασθεί απο τον Μπιλίνη και να έρθει στην Ελλάδα το 1958 είχε ναυπηγηθεί με το όνομα LOCHNESS το 1929.
    Περισσότερα εδώ : http://www.ambaile.org.uk/en/item/it...?item_id=11937
    Εδώ μιά φωτογραφία σαν LOCHNESS : http://www.flickr.com/photos/2471884...n/photostream/


  3. #3

    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Ν.Σμύρνη-Αθήνα
    Μηνύματα
    2.419
    Δύο ακόμη φωτογραφίες της 1ης ΜΥΡΤΙΔΙΩΤΙΣΣΑΣ , αυτής του Μπιλίνη. Η μία στο Καψάλι και η άλλη στο Κυπαρίσι.

    http://kithiraikanea.blogspot.gr/201...post_8349.html

    Το πρώτο πλεύρισμα στα Κύθηρα (Καψάλι) από το παλιό Μυρτιδιώτισσα (1962)
    Φώτο Εμμ.Φατσέα, Αρχ. Μ. Δαπόντε



    Στο Κυπαρίσι


  4. #4

    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Ν.Σμύρνη-Αθήνα
    Μηνύματα
    2.419
    ΜΥΡΙΔΙΩΤΙΣΣΑ (1929)

    Μυρτιδιώτισσα 1929
    ss LOCHNESS
    built by Harland & Wolff Ltd Govan,
    Yard No 872G
    Engines by J G Kincaid & Co Ltd
    Last Name: MYRTIDIOTISSA (1958)
    Previous Names: Valmarina (1955)
    Port of Registry: Piraeus
    Propulsion: triple expansion 6cy 2400ihp 12.5 knots
    Launched: Thursday, 06/06/1929
    Built: 1929
    Ship Type: Passenger Cargo Vessel
    Tonnage: 1041 grt
    Length: 208 feet 8
    Breadth: 34 feet 1
    Draught: 10 feet
    Owner History:
    David MacBrayne (1928) Ltd
    Lloyd Mediterraneo SpA Rome
    Lakoniki SS Nav Piraeus
    Status: Arrived for Scrapping - 15/03/1973

    Remarks: Broken up at Perama
    http://www.clydesite.co.uk/clydebuil...ip.asp?id=6329



    http://www.photoship.co.uk/JAlbum%20...iotissa-02.jpg

  5. #5

    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Ν.Σμύρνη-Αθήνα
    Μηνύματα
    2.419

  6. #6

    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Ν.Σμύρνη-Αθήνα
    Μηνύματα
    2.419
    ΜΥΡΙΔΙΩΤΙΣΣΑ (1929)



    http://adelinfm.blogspot.gr/2015_03_14_archive.html

Παρόμοια Θέματα

  1. Cynthia 1929
    Από τοξοτης για το forum ΕΠΙΒΑΤΙΚΑ- Passenger vessels
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-2013, 09:20 PM
  2. ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ (1929)
    Από giorgos pl για το forum ΚΡΟΥΑΖΙΕΡΟΠΛΟΙΑ- Cruise ships
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-2012, 05:17 PM

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε απαντήσεις
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τις αναρτήσεις σας
  •  
  • BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • Ο κώδικας HTML είναι σε λειτουργία